Skocz do zawartości

KTM Adventure 1050


Hermes

Rekomendowane odpowiedzi

212kg bez paliwa :-/ Do tego gmole, stelaże, kilka bajerów + paliwo i się zrobi 250-260kg. Lipa trochę. No i koła 19/17. Robi się konkurencja, ale dla DLa. Ja bym takiego nie kupił :blush: Nie że mnie nie stać... no dobra, to też :ninja:

Jeśli honda nie zmaści sprawy z nową AT, to zajmie ona miejsce zarezerwowane dla klienteli dotychczasowych LC8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Jako ze juz prawie 1kkm za mna opisze w kilku zdaniach moje aktualne spostrzeżenia.

 

Pozycja za kierownicą jest wygodna. Plecy ani kolana mnie nie bolą (mam 177cm wzrostu), chociaż podnóżki są relatywnie wysoko. Sam motocykl mierzy w siodle aż 85cm - można powiedzieć, że się siedzi "na motocyklu" a nie "w motocyklu" jak na DLu. Mi się to podoba - tak samo miałem z DR650SE. Siedzenie jest dosyć specyficzne - płaskie, ale wygodne. Jeszcze nie zrobiłem traski dłuższej niż 500km naraz, także nie wypowiem się o długotrwałym komforcie. Kierownica mogłaby być szersza, ale nie ma tragedii. Szybka jest mniejsza niż w DL, przez co troszkę wieje, ale do przyzwyczajenia. Przednia lampa dobrze oświetla drogę. Wszystko gładko i płynnie chodzi.

Silnik bardzo elastyczny i zrywny, nic nie szarpie ani nie próbuje wyskoczyć z ramy jak w LC4. Póki co, podczas docierania spalanie mam na poziomie 5.1.

Zawieszenie regulowane jest tylko z tyłu, ale w niczym to nie przeszkadza, bo dla mnie nie ma potrzeby ingerencji w pracę WP.

Przód motocykla jest dosyć lekki, co sprawia, że składanie motocykla z zakrętu w zakręt jest niebywale proste i łatwe.

Poszczególne elementy motocykla są dobre jakościowo i nic nie trzeszczy ani nie telepie się.

Z perspektywy niecałego 1kkm, zakup 1050 w mojej ocenie był strzałem w dziesiątkę. Jeśli teraz miałbym się na coś decydować, to drugi raz kupiłbym 1050.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.