Skocz do zawartości

TTR 250 '93 Open Enduro japan version


bosi

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

No i nastąpiła wiekopomna chwila. Zostało naprawione sprzęgiełko rozrusznika.

Gwoli wprowadzenia: jest ono piętą achillesową małej TTRki. Myślę, że występuje tutaj splot niekorzystnych okoliczności:

- oryginalne "roleczki" (wcale nie okrągłe, tylko w kształcie literek S) sprzęgiełka są wyjątkowo małe (jest ich aż 20) i stosunkowo wąskie, a dodatkowo mają dziwaczny kształt,

- stosunkowo wysoka kompresja i brak deko powoduje stosunkowo ciężki rozruch (jak na tą pojemność) oraz odbijanie tłoka przy gaszeniu.

Powoduje to, że problemy ze sprzęgiełkiem pojawiają się podobno nawet co kilkanaście tysięcy kilometrów... (oby nie częściej...)

 

Sprowadziłem od Pana Chińczyka zamiennik sprzęgiełka, posiadający mniej, bo 16 "roleczek", ale za to znacznie większych, solidniejszych i sensowniejszego kształtu. Okazało się jednak, że współpracujące bieżnie również były uszkodzone, więc zleciliśmy ich szlif. Był to błąd: pan szlifierz wedle najlepszych chęci zebrał w sumie około 0,3 mm materiału i bieżnie nie działały już wcale: ani z oryginalnymi uszkodzonymi roleczkami, ani z nowymi chińskimi.

Na szczęście Brian z angielskiego forum TTR250 miał używane bieżnie w bardzo dobrym stanie i zaoferował mi je w korzystnej cenie.

W międzyczasie KJU próbował dorobić zewnętrzną bieżnię, ale nie ukończyliśmy tego, gdyż pojawiły się części od Briana.

W końcu, początkiem grudnia, w miarę dostępnego czasu, z pomocą Piotra i Taty poskładałem potwora, ale przy ostatecznym montażu popsułem filtr oleju i musiałem znowu czekać.

No i przy okazji świąt przywiozłem nowy filtr, zalałem sprzęta oleum i pojechaliśmy z Piotrem na testy. Motór bangla i gra gitara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
  • 5 months later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.