Jump to content
Sign in to follow this  
Ertek

Elektrociuchy?

Recommended Posts

Zastanawiam się nad skarpetami. To jedyny element stroju który mnie w zimnie zawodzi.

Ma ktoś? Watro, nie warto?

2016010716a5b9afba907b6348135a287dfa2bf1
201601071360ccc1be6c9bcc1d60cc75507cdfda
2016010711a0c3f6d31370bb20b1e21af81664c9

Mam kilka par narciarskich. Nawet kupiłem niedawno alpinistyczne. Jednak w temp. bliskiej zeru stopy marzną. Po ok. dwóch godzinach jazdy wychładzają się nieprzyjemnie.

Ja mam cały kpl. elektrociuchów. Skarpety są zdecydowanie najsłabszym elementem zestawu - reszta jest zaje*** a skarpetkom wystawiłbym słabą 3kę choć jak nogi marzną to lepsze to niż nic.

Bielizna z windstoperem - KLAN. Naprawdę polecam na zimne, wietrzne dni. Oczywiście sens zakładania tego widzę przy długich przelotach gdy ciało wyziębia się z każdym przejechanym kilometrem lub przy naprawdę niskich temperaturach. Ja w tym zestawie zrobiłem ok 900km  jednym strzałem, przy -9*C i było znośnie - cierpiały tylko stopy. 

Tak coraz bardziej jestem skłonny ku elektrociuchom.

Znalazłeś coś Ertek ciekawego?

Znalazłeś coś Ertek ciekawego?

Jak pisałem, jedyny element stroju który bym "wspomógł", to skarpety. Neno wystawił im słabą trójkę, także chyba się wyluzuję. 

Moje kombi+bielizna+rękawice+grzane manetki+mufki załatwiają sprawę do minusowych temperatur.

Jak pojawią się na rynku buty bądź skarpety z grzałką warte uwagi, wtedy... . :)

Odgrzewam temat ;)
Używam takiego zestawu klan
2d6a89af6ed4e290ab90a12a41d2f659.jpg
Plusy: zastępują membranę i ocieplinkę jedną cienką warstwą.
Minusy: sterowanie niewidocznym przyciskiem bez żadnego feedbacku, szczególnie spodnie.

Rękawiczki z Alika:
39791656cd4f2b84d5bc608a6418a278.jpg
Plusy: sterowanie, wydajność, czas pracy na baterii, działają na ekranie dotykowym, jakość wykonania, cena Ok. 300zl.

Mam jeszcze taki zestaw wewn rękawiczek, ale nie mieszczą mi się pod żadne rękawiczki, wiec chętnie sprzedam ;)
99a4928b1b41f81383617923ffeee9d2.jpg

Też się zastanawiam nad skarpetkami grzanymi, bo jak już wszystko inne mam podgrzewane, to organizm nieprzyjemnie „zgłasza”, że w stopy wciąż zimno...

Testowane przy 3 st C.