Skocz do zawartości

Honda CRF 1000 Africa Twin dla poczatkujacych


Tomekf1989

Rekomendowane odpowiedzi

Hej szukam swojego pierwszego motocykla i zdecydowanie moj gust kieruje mnie w strone adventure bikeów - a szczegolnie Honda Africa Twin. Pytanie tylko czy jest to dobry pomysl na pierwszy motor? Z tego co czytalem/slyszalem to:

1. Lagodnie reaguje na gaz

2. Ma abs, kontrolę trakcji itp.

3. Ma niski srodek ciezkosci.

4. Ja mam 100kg wagi i 190cm wzrostu wiec mysle ze dam rade bad nim zapanowac.

Co sadzicie na ten temat? Mowiac szczerze wolalbym.kupic od razu Africe noz np. V stroma 650 na jeden-dwa sezony a potem Adrica.

 

Z gory dzieki za wszystkie dobre rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli myślisz głównie o asfalcie to ogarniesz bez problemu. 

Ale jazda off jest bardziej wymagająca i jak cię poniesie w trudniejszy teren to możesz mieć problemy.

Nie ma uniwersalnego motocykla. Jak myślisz o zwiedzaniu bezdrożami, to kiedyś dojrzejesz do kupna drugiego motocykla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

tak troche off topic:

Wczoraj byłem swoim w lesie i w trakcie odpoczynku na trawce słyszę, jak coś dudni w oddali (u nas wąwozy, lasy więc ładnie się niesie). I nagle wyjeżdża z lasu czerwona Afryka.

No i w takim otoczeniu, w ciszy, bez szumu miasta, skubana brzmi niesamowicie. Mój przy niej to klekot. A dojeżdżała ją młoda dziewczyna - płeć określiłem z postury  - dziewczyny zawsze są jakoś bardziej wyprostowane. Wiek określiłem życzeniowo!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Afryce wszystko jest OK, jedyne nad czym można się zastanowić to zasięg, ponieważ zbiornik to niecałe 20 litrów a spalanie chyba nie należy do najmniejszych. Poprawiono to w najnowszym modelu na ten rok  w wersji sport, tyle tylko, że ten model jest już dość drogi. 

Czy macie jakieś doświadczenia ze spalaniem w tym moto w porównaniu do konkurencji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Właśnie kolega przejechał Albanię na tym zwykłym modelu ze standardowym zbiornikiem i bez problemu. Niemniej, jak uczy doświadczenie lepiej mieć w takich razach jakiś niewielki zapas paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.