Skocz do zawartości

LARK 35AT


WieRcik

Rekomendowane odpowiedzi

,, z gotowym trackiem można przelecieć przez 2-3h'' - jeśli ma się dostarczyć przesyłkę o odpowiedniej porze to rzeczywiście bardzo ważne ;) .

Poważnie - to naprawdę kwestia filozofii. Nie napinam się, nie muszę nic, jest tylko droga i ja (no i oczywiście widoki). Doprecyzowując - dla mnie nie jest ważne czym (może to być i tramwaj, i rower), liczy się tylko gdzie. To ,,gdzie" zaś, określam z dużym przybliżeniem, czyli jeśli mówię Albania to równie dobrze może się (dla mnie) skończyć na kanionie Plivy w Czarnogórze. Wiem, że są osoby, które realizują precyzyjnie plan, ja ruszając nie zakładam nawet na ile dni jadę (mam ten komfort). To co zobaczę to takie moje małe ,,odkrycie", a to co pominę jest powodem do kolejnego wypadu w danym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co tak kombinować jak GM są dopracowane w 90%? Zekłbym' date=' ze na widoku satelity mozna sie pokusić nawet o wyszperanie drogi, przecinki, którą można z wysokim prawdopodobienstwem przejechać ;)

 

Mój zestaw navi =

 

Smartfon + niezniszczalna obudowa + zasilanie USB + uchwyt

 

SOFT:

YANOSIK - do zapisywania śladu i ostrzegania przed kunami leśnymi na drogach publicznych

GM - do zwiedzania nieznanego

NAVIGON - na wszelki wypadek navi offline

Stare mapy topo, narazie w PDF, bo sie aplikacja wywaliłą na nowym systemie

 

Jak nabędę białą szybę, to bedzie namiastka kamery ;)

[/quote']

 

W PL znacznie lepsza jest automapa - dotyczy to również dróg nieutwardzonych. Garmin się również chowa. Dopracowanie GM w podróżach poza-asfaltowych pozostawia wiele do życzenia. Mam za sobą jedną Rumunię z trackami wyklikanymi wcześniej na GM - pierwsze dwa dni w plecy - chciałem podjechać pod dwie stacje meteo na szczytach gór. Nie wyszło absolutnie nic mimo, że niektóre odcinki były nawet routowalne. Trzecią stację dopuściłem i przeszedłem na jazdę po sprawdzonych trackach.

Murzyn, mamy do siebie niedaleko, może zgadamy się kiedyś na weekendowe latanie? Od razu zmienisz kierunek motocykla na nieco bardziej słuszny (czyt. o większych możliwościach terenowych), bo widziałem, że idziesz w stronę DLa. Tylko nie żebym coś miał do tego motocykla, bo sam chcę kiedyś nabyć do szosowych przelotów :sleepy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garmin to Garmin wiadomo , uważam że jeżeli chodzi o 62 jest średnio użyteczny , teraz kupiłbym Oregona albo coś w ten deseń , minusem 62 jest brak ekranu dotykowego a klawisze są malutkie i na wybojach wciska się wszystko tylko nie to co trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie - to naprawdę kwestia filozofii. Nie napinam się' date=' nie muszę nic, jest tylko droga i ja (no i oczywiście widoki). Doprecyzowując - dla mnie nie jest ważne czym (może to być i tramwaj, i rower), liczy się tylko gdzie. To ,,gdzie" zaś, określam z dużym przybliżeniem, czyli jeśli mówię Albania to równie dobrze może się (dla mnie) skończyć na kanionie Plivy w Czarnogórze. Wiem, że są osoby, które realizują precyzyjnie plan, ja ruszając nie zakładam nawet na ile dni jadę (mam ten komfort). To co zobaczę to takie moje małe ,,odkrycie", a to co pominę jest powodem do kolejnego wypadu w danym kierunku.

[/quote']

 

No to zazdroszczę. Ja bym chyba bankruta zaliczył jakbym się urwał np na 6tyg. żeby skoczyć w wymarzony Pamir :s Czasami jest gorzej jak się sam sobie szefuje :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OT

Jak najbardziej jestem chętny. Wszystko kwestia czasu.

Czy ja idę w stronę DL'a - sam nie wiem. Tak się powiedzmy trafiło. Zobaczymy w piątek co z tego wyjdzie.

Do terenu stosuję środki lokomocji z większą ilością kół :D

EOT

Zgadzam się z Tobą, ze są lepsze nawigacje (aplikacje), niż te które wymieniłem, aczkolwiek powyzsze maja jedna niezaprzeczalna zalete. Wszystkie sa BEZPŁATNE :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.