Skocz do zawartości

fotoradar


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

 

Fotoradar ukradziono spod nosa strażników miejskich

 

I BARDZO DOBRZE !!!

kiedyś sam chciałem spalić fotoradar. :D i w akcie wścieklizny swojej w necie znalazłem grupę ludzi co zrobiła się nawet jakas grupa co sobie zaczeli robić istne polowania czy sportowe zawody w niszczeniu tego gówna . Ponoć moda na spalenie czy wysadzenie saletrą fotoradarów miała przyjść ze Szwecji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie punktów z fotoradarów, a i tak policja może zabrać prawko. Nie wspominając o kwotach za przekroczenie prędkości.

Cyt.:"Po wejściu w życie nowych przepisów ITD nakładać będzie kary administracyjne. Minimalny jej wymiar za przekroczenie dozwolonej prędkości do 10 km/h ma wynosić 1,5 proc. średniego wynagrodzenia, co w 2014 roku przekłada się na kwotę 52,82 zł. Jeśli wykroczenie zostanie popełnione w terenie zabudowanym, kara ulegnie podwojeniu i wyniesie 105,64 zł. Przekroczenie limitu o 11-20 km/h będzie oznaczać utratę 3 proc. średniej pensji, to jest 105,65 zł i 211,30 zł w terenie zabudowanym. Jazda szybsza o 21-30 km/h sprawi, że z konta kierowcy zniknie równowartość 5 proc. średniego wynagrodzenia, czyli 176,08 zł poza terenem zabudowanym i 352,16 zł w nim. Przejazd przed fotoradarem z prędkością 31-40 km/h wyższą od dozwolonej to utrata 9 proc. średniego wynagrodzenia, czyli 316,95 zł i 633,90 zł w terenie zabudowanym. Dla przekroczeń o 41-50 km/h i ponad 50 km/h będzie to odpowiednio 14 proc., czyli 493,03 zł (986,06 zł) i 20 proc., czyli 704,33 zł (1408,66 zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm czuje wysyp patentów zasłaniających tablice

Za brak tablicy lub jej nieczytelność dalej jest 100pln

 

tak i PUNKTY .

kiedyś za tablice była tylko kasa a teraz i kasa i punkty kolego . :P Cały czas bez tablic ( bynajmniej samochodem ) nie można latac bo szybko złapią i tak 3,4 x i masz :okczko: w punkcikach .

 

Wszystko jest robione żeby obywatel płacił ( dla tego mamy ponad 100 000!!! policjantów a calego wojska ponad 80 000. Przed kim nasza władza się broni ?) . A prawo tak dostosowywane zostajo żeby nie można było uniknąć płacenia mandatów .

Niedługo powstanie mandat obligatoryjny wlepiany zaocznie za samo posiadanie prawajazdy.

Moim zdaniem zmana przepisów na motorowery do 125ccm .( wiecie o co chodzi ..) to też jest zrobione zeby jeszcze wiecej mandatów było . Bo terez kierowca z "B" bedzie latał i samochodem i na motorze czyli dwukrotnie zwiększy " szanse" na mandat. kurerwskie to państwo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz o punktach nie wiedziałem.

Tablice przednia umieszczasz gdzie chcesz i jak chcesz

 

"§ 2. Kształtu i wymiarów miejsca przewidzianego do umieszczenia przednich tablic rejestracyjnych nie określa się. "

 

Za przednia szybą łatwo zdejmowalna też moze byc ;)

 

Z tablicą tylną jest gorzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
ablice przednia umieszczasz gdzie chcesz i jak chcesz

 

"§ 2. Kształtu i wymiarów miejsca przewidzianego do umieszczenia przednich tablic rejestracyjnych nie określa się. "

 

powiedz kolego dokładnie gdzie to znalazłeś bo w obowiązującej ustawie nie ma tego.

Aż się zdziwiłem czytając co napisałeś bo dał bym sobie ręke uciąć że JEST określony wzór tablic oraz miejsce .

Obecny wzór tablic określa rozporządzenie Ministerstwa Infrastruktury z 22 lipca 2002 r i chyba nie zostalo to wycofane.

Określone są też WARUNKI TECHNICZNE POJAZDÓW które są dopuszczone do legalizacji i TU W TYCH WARUNKACH znajdzesz miejsce mocowania tablicy i wymiary

( dla tego samochody i inne pojazdy maja fabryczne mijesce w np . zderzaku )czyli ...

Miejsce to powinno być takie' date=' aby po zamocowaniu tablice spełniały następujące wymagania: i tu cytat jakiegoś rozporządzenia które DOKŁADNIE TO OKREŚLA ( nie chce misie już szukać jakiego )

położenie tablicy względem osi podłużnej pojazdu:

środek tablicy nie może być położony na prawo od wzdłużnej płaszczyzny symetrii pojazdu,

lewa krawędź tablicy nie może być położona na lewo od pionowej płaszczyzny równoległej do wzdłużnej płaszczyzny symetrii pojazdu i przechodzącej przez jego lewy obrys;

tablica powinna być prostopadła z dokładnością do 2° do wzdłużnej płaszczyzny symetrii pojazdu;

tablica powinna być pionowa z dokładnością do 5°; jeżeli jednak jest to konieczne ze względu na kształt pojazdu, może ona być odchylona od pionu.... itd bleble ble ble ...:)

a to co napisałeś [b']"Kształtu i wymiarów miejsca przewidzianego do umieszczenia przednich tablic rejestracyjnych nie określa się" [/b] masz rację, ale nie możesz rejestracji mieć przypiętej do innego miejsca niż konstrukcyjnie do tego przystosowanego. Chyba ,że jest to pojazd specjalny czy specjalnego przeznaczenia czyli pługi, pojazdy z wciągarką , rolniczye , dzwigi, wojskowe ,policyjne,i pewnie jeszcze pare innych pojazdów. Nie jestem alfa i omegą i na pewno nie jestem prawinikiem ale to co napisałeś to aż mnie tak zaciekawiło ze przez tydzeń szukałem i czytałem i ustawę i rozpożądzenia więc gdzie ten paragraf 2 co piszesz znalazłeś ?

bo według mnie mimo tego, ze ubolewam ze nie masz racji w tej sprawie to chyba jednak bzdury piszesz

 

ps. Myślisz ze gdyby było tak jak piszesz to jakikolwiek polak by jeżdził z widoczną tablica ?

Ja bym swoją przynitował na dach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
3) 2 listopada 2014 r. w miejscowości Paniówki – fotoradar uwiecznił motocykl, którego kierowca pędził 199 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h (o 149 km/h za szybko).

 

Przyznać się który to???:lol::lol::lol:

 

//Hermes: zamknąłem tag quote

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.