Skocz do zawartości

Jak sobie BIGOSu naważyłem.


Ertek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 179
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Z tego co wyczytałem na XTZ chłopaki rezygnują z Mikuni na rzecz Keihin , w Tygrysach też na początku były M ale pod koniec produkcji już K , mniejsze spalanie i lepsze oddawanie mocy , tyle wyczytałem , a co do gaźnika to miałem tak w quadzie po wizycie w service , zrobił mi to Marek z Wręczycy , elegancko obciął tą tuleję okalającą śrubkę naciął ją , podgrzał małym palnikiem , takim jubilerskim , i elegancko wyszła.Z z gaźnikami K trzeba pamiętać odpowiednim poziomie paliwa bo to rzutuje na całą resztę , spalanie , dynamikę i trzeba zmienić linkę od gazu bo na M jest jakieś 5 mm luzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle odradza, co wskazałem na parszywy problem w FCR39. Keihin robi fantastyczne gaźniki.

Ja wybrałem Mikuni z 3 głównych powodów: tanie dysze, sprawdzona konstrukcja (patrz przepustnica) i łatwośc montażu - linki idealnie pasowały, dosłownie "Plug and Play"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem że trzeba się przyłożyć do regulacji i wiedzieć jak to zrobić , z przepustnicami nie ma żadnych problemów to tylko kwestia regulacji , źle ustawiony poziom paliwa daje taki efekt przelewu i nieszczelności przepustnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem na XTZ chłopaki rezygnują z Mikuni na rzecz Keihin ' date=' w Tygrysach też na początku były M ale pod koniec produkcji już K , mniejsze spalanie i lepsze oddawanie mocy , tyle wyczytałem , a co do gaźnika to miałem tak w quadzie po wizycie w service , zrobił mi to Marek z Wręczycy , elegancko obciął tą tuleję okalającą śrubkę naciął ją , podgrzał małym palnikiem , takim jubilerskim , i elegancko wyszła.Z z gaźnikami K trzeba pamiętać odpowiednim poziomie paliwa bo to rzutuje na całą resztę , spalanie , dynamikę i trzeba zmienić linkę od gazu bo na M jest jakieś 5 mm luzu.

[/quote']

 

Też mi się Keihin bardziej podoba, tylko żeby można było go kupić gdzieś w EU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest na lince. Są też elektryczne, tylko nielubiane (jeszcze nie wiem dlaczego). Generalnie przeżezałem gógla i niewiele znalazłem na temat przeróbki na kopniaka. Ale temat mi się podoba, chcę takiego surowego dzikusa :diabel::diabel::diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy rozbiórce silnika zatrzymał mnie brak ściągacza do magneta. Niestety mój wewnętrzny macgyver nie poradził sobie z tym problemem ;).

Po bliższych oględzinach wychodzi na to że, pomimo minimalnego zużycia tłok-cylinder, nie obejdzie się bez nowego tłoka +szlif.

Tłok wygląda na przytarty. Głowica w bdb. stanie. Do wymiany nakrętki na wale i koszu sprzęgłowym (odkręcane ruskim sposobem).

Reszta w przyzwoitym stanie. Muszę kupić bądź pożyczyć ściągacz do magneta i dokończyć demontaż.

 

20141122290be5b9d1f0e6838a196f44846061dd53.JPG20141122396806553d4f0b44b403308b3b85f8af1f.JPG20141122480a1014472d330c24d205488ecfc95979.JPG2014112257aa49aeeac0ae3b5c534bfd77d9433239.JPG2014112206a4ecda4a5b8f6142539cd90755107461.JPG2014112216418cbab95e9b5ed39336387e93b59ce4.JPG2014112225d65b22cc1a75d2ba3c4003009fdd2f1c.JPG2014112235604bbb183dc5e10f34a5f83948f1b249.JPG201411224963f5732c22c87a7d3371d4c39dd9c1ab.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boszku boszku nie da się :facepalm::facepalm::facepalm: albo palniczkiem letko podgrzać , napisz do kija on napewno będzie wiedział co i jak.

- - - - - aktualizacja - - - - -

A tak na poważnie to przy takiej inwectycji głupotą byłoby upychanie tego badziewia z powrotem , ile szlif 150zł a tłok nad wymiar jak zamawiałem u Tomira na Rocha , polecam bo mimo że już nie ma suzuki to ceny ma o niebo lepsze niż Romek , zapłaciłem 170zł do 400cm za oryginał suzukowski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety WieRcik. Nowy tłok ponad 1000zł:@:@:@:

 

Ale co palniczkiem??? Te nakrętki to ktoś po rusku zrąbał:cyklop::cyklop::cyklop:

Co do kija, to wolę się nie wypowiadać. Swoją drogą, ta motoczewa jest jakaś smutna.:huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamienniki może coś dobierzesz ' date=' skąd taka cena , services?[/quote']

Nominał ma 105mm średnicy. Nic nie dobierzesz. Tylko ory lub drogie zamienniki- Wossner nicasil, lub coś tam jeszcze było.

Ceny od 280 do 330 erło.:@:@:@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik rozebrany. Teraz muszę tylko odgruzować stół w piwnicy, pomyję wszystko i zrobię dokładniejsze zdjęcia.

Tempo roboty przy bigu w grudniu będzie słabe ze względu na prace wykończeniowe domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.