Skocz do zawartości

Nawigacja.


Ertek

Rekomendowane odpowiedzi

Po przewertowaniu setek opinii w internecie prawie jestem zdecydowany na zwykłego TomToma Ridera 400. Jeżeli ktoś ma złe doświadczenia z tym sprzętem to proszę mnie próbować odwieść od zakupu. Wiem że tomtom ma słabe mapy na wschód od Polski. Może niedługo nadrobi te zaległości :). Ma natomiast opcje "Kręte drogi" i to może być fajna funkcja. Poza tym tłukę w puszce tomtoma juz parę lat i nie mam do niego zastrzeżeń.

 

20150518319bc8f2050bdb9ee27f8377cddadf38

Edytowane przez Ertek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry wybor. W alpach jezdzilismy na tomtom rider i dzialal super.
Osobiscie wolalbym poprzedni model z daszkiem. Po wyjsciu 400 powinien byc tanszy a daszek IMO przydatny

Opcja "Krete Drogi" naprawde dziala i navi wyznacza super winkle!!
wytapatalkowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto co woli ;)

Niemniej sprzet zacny.

 

Ciekawy jestem jak tomtom rider wypada przy swoim "odpowiedniku" zza oceanu - Garmin jakistam (nie pamietam dokladnie modelu juz ma opcje krete drogi)

 

wytapatalkowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę na samochodowym Mio. Jedyną istotną sprawą jest moim zdaniem daszek. Dorobiłem sobie z kartonu po mleku, wygląda słabo ale działa.

Bez daszka nic nie widać.

Edytowane przez bosi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja męczę zwykłego samochodowego tomtom one, na motku na stałe deszcz nie deszcz a działa 4 sezon niby umarł w zeszłym roku i się rozgladalem za XXL ale ożył na wiosnę :-D

 

Grunt to dobre zabezpieczenie. Ja używam samochodowych nawigacji chyba już od 5 lat (stary Lark albo Garmin, w zależności gdzie się wybieram). Używam pokrowca na bak. Był w Louisie kilka lat temu za 15 Ojro chyba. Banalny demontaż - ściąga się i w kieszeń  :E

 

201505193664b98566d2c2d878362fa106c701c4

 

Tankbaga na GPz i tak nie można używać, bo na zbiorniku znajdują się wyświetlacze komputera pokładowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie Garmin ma przerost ceny nad wszystkim , no może seria 60 i 62 są warte tych pieniędzy ale cała reszta nie wiem co tam tyle kosztuje.

Tez nie wiem ale po przesiadce z 62ki na Montanę 600 powiem tylko tyle - warto dopłacić różnicę ! 

Jedyna wada - nie zabiorę jej w góry, na rower też słabo będzie ale się da (masa, wielkość) - poza tym ideał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garmina pomacałem-super. Kupiłem jednak Tomtoma Rider400

Dzisiaj polatałem. Funkcja kręte drogi jest mega. W okolicy mojego komina mnie nie zaskoczył, ale dalej od domu przewiózł mnie po takich wiochach o jakich nigdy nie słyszałem.:)

Nawinąłem ponad 200km. połowa w deszczu. Nawi się sprawdziła. Natomiast mocowanie do kierownicy nie jest trafionym pomysłem. Trzeba będzie coś zmodzić do stelaża czachy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależnie od krzywizny szyby, może się dać na samochodowej przyssawce (o ile jest porządna) do szyby moto.

Ja tak używam na Trampku, ale tam szyba na środkowym odcinku jest dość płaska.

Nawinąłem tak ładnych kilka tysięcy, również po szutrach i w ostrym (dla Trampka) terenie i nigdy nie odpadło ani nawet nie zamierzało.

U mnie pomaga (chyba) fakt, że stelaż samochodowej przyssawki zapiera się od dołu o obudowę liczników.

Edytowane przez bosi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam poprzedni Tomtom z daszkiem od 2 lat, działa perfekt. W stosunku do Garmina szybciej łapie trop np. przy wyjezdzie z długiego tunelu a przede wszystkim gdy zmienisz trase oblicza b.szybko alternatywną. Grafika, szczególnie zblizenia skrzyżowań  bardziej mi leży, obsługa też. Nowy Tomtom ma jeszcze bardziej rozbudowaną funkcje krętych dróg. Myśle że jest lepszy w cywilizowanej Europie poza nią więcej możliwości daje Garmin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.