Skocz do zawartości

Mazurska Integracja


Rekomendowane odpowiedzi

Zaproszenie kieruję do wszystkich, nie ma dla mnie znaczenia czy się znamy, czy nie. Ważne by wykazać się odrobiną kultury i miejsce zostawić w stanie takim, jakim go zastaniemy. Będą znajomi z dziećmi więc odrobina tolerancji, rozsądku w "darciu ryja :D" również mile widziana. Oczywiście nocą pełna swoboda, dzieci idą spać a starszyzna robi co tylko fantazja podpowie ;) Jak znam życie to nad ranem nastąpi zmiana warty i Ci najtrwalsi zostaną zmienieni przez tych, którzy pierwsi odpadli (czyli pewnie ja :) ) i impreza będzie trwała dalej ;)
Spotkanie bez planu, ot by się zobaczyć po miesiącach/latach czy też by się poznać, posiedzieć i pogadać. Przy ognisku, na pomoście, nad jeziorem - jak kto woli.
Może jakąś wycieczkę sobie zrobimy w sobotę/niedzielę. Chętnie porobię za przewodnika a miejscowi myślę, że równie chętnie pomogą odkryć, przybyszom z dalszych rejonów,  mazurskie/suwalskie atrakcje. W każdym razie mam ambicję by coś takiego zorganizować - jeśli wystarczy czasu - będzie.
Termin (od piątkowego popołudnia do wtorkowego przedpołudnia): 03.07-07.07, jak ktoś będzie chciał zostać dłużej - zostawię klucze do działki. 
W tym terminie odbywa się 72 Rajd Polski - można połączyć obie imprezy (http://rajdpolski.pl/pl/news)

Zapewniam:
- ogrodzony teren z duża ilością miejsca pod namiot
- ustronne miejsce z dala od gapiów
- nieogrodzony kawałek terenu gdzie odważni mogą sobie zrobić legalny off 100x50m :)
- miejsce + drewno na ognisko, kije
- ławeczki, stoliczki
- małą altankę w razie deszczu
- dojście do dzikiego, czystego, naturalnego jeziora – Jez. Świętajno.
- dwa pełne Rotopaxy o pojemności ok 9L każdy -  "Bimber Whisky" i "Wiśniówki"
- wspólnie przyrządzone ciepłe danie z ogniskowego gara (pewnie nawet  dwa/trzy - zobaczymy)
- słodkie śniadani(e)a
- dwa rowerki wodne
- podobno ma się pojawić jakiś DJ - jak ktoś może pomóc w zorganizowaniu nagłośnienia to byłoby super. 
- jeśli będą chętni z materiałem z podróży to  będę dysponował projektorem, jeśli tylko pogoda pozwoli możemy na chwilę odpocząć od tanecznych rytmów, picia itd i przenieść się w świat Waszych podróży. Proszę tylko wcześniej dać znać, powiedzmy do 30go czerwca!

Informacje dla tych którzy cenią sobie chociaż odrobinę komfortu:
brak WC (tylko tzw. "wiejski wychodek" )
brak prysznica
brak bieżącej wody
230V jest więc komóreczkę będzie można sobie podładować
czajnik do zagotowania wody też się znajdzie, patelnia na jajecznicę i gaz - również.

Cywilizacja jest jednak blisko:
sklep z dużym wyborem piwa ok.800m ( wpław ze 300m :) )
stacja benzynowa z toaletą ok. 2km
Orlik ( koszykówka, piłka nożna, siatkówka ) 200m – jest toaleta i prysznice, jak ktoś będzie miał ochotę i grzecznie poprosi to raczej pozwolą skorzystać

Lokalizacja: ok 15km od Olecka:
http://goo.gl/maps/BnMT
Współrzędne wg Garmina:
N 54*00.475'
E022*18.569'

Impreza bez wpisowego!
Nie ma dla mnie znaczenia czy przyjedziecie motocyklami, rowerami, kamperem, PKS-em, czy grupowo autem - to nie typowy zlot motocyklowy a spotkanie ludzi...
Czworonogi mile widziane!

 

CcYOasa.jpg

o1hMwvm.jpg

UH7x2pq.jpg

epBDpHI.jpg

b2GkLOe.jpg

6m0TzPO.jpg

g9eNI05.jpg

SdAppzN.jpg

sndjvR8.jpg

I1TjQ7D.jpg

Serdecznie zapraszam!
Neno

P.S. Proszę zabrać kieliszek i kubeczek - będziemy unikali jednorazówek ;)
P.S.2 jakby ktoś chciał mnie wspomóc w organizacji spotkania to byłoby super bo sam mogę się ze wszystkim nie wyrobić a chciałbym żeby było jak najlepiej ;) Chętnych zapraszam na PW.

Zdjęcia z 2 edycji:
http://tnij.org/n8vletq

Relacja Gajosa z pierwszej edycji:
http://tnij.org/hq5qa51

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, ale na samym początku nas dyskryminujesz... Cytat: ,,będą dzieci''. - w kontekście ,,męskich zabaw w balii''... Jak zrobić fotki jednorożca? Jak poczuć w sobie geja? Wiercik i reszta niegrzecznych, jedziemy?

Edytowane przez Kristos1971
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, ale na samym początku nas dyskryminujesz... Cytat: ,,będą dzieci''. - w kontekście ,,męskich zabaw w balii''... Jak zrobić fotki jednorożca? Jak poczuć w sobie geja? Wiercik i reszta niegrzecznych, jedziemy?

Chętnie bym pojechał, ale nie wiem jak ten weekend będzie wyglądał u mnie...

Może już na Rumuni wtedy będę? Nie wiem jeszcze nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, ale na samym początku nas dyskryminujesz... Cytat: ,,będą dzieci''

Ja tylko uprzedzam, bo wiem, że niektórych to drażni. Staram się by to spotkanie miało charakter rodzinny w pełnym tego słowa znaczeniu, nie tylko rodziny podróżników jako takich ale również by uczestnicy mogli przybyć z żoną, dziećmi, psem, czy rodzicami bo i tak się zdarza. I jakoś tam potrafimy się dogadać. W dzień dzieci leżą w piasku, w nocy starsi... ;) Różnica taka, że dzieci są ruchliwe, starszy jak padnie to raczej leży i się nie rusza ;)

 

Co do planów: na sobotę planuję asfaltową wycieczkę której głównym punktem będzie kwatera Hitlera, Wilczy Szaniec w Gierłoży. Ta opcja będzie odpłatna - będziemy mieli bowiem ze sobą przewodnika (jego koszt do podziału na ilość uczestników). Jak tylko będę wiedział coś więcej - dam znać. Trasa ok 200km, jakies 7-8h, start nie wcześniej niż o 11:00 więc tuz po śniadaniu ;)  Co o tym myślicie ?

Niedziela i poniedziałek (dla tych którzy mogą zostać do wtorku) również "wycieczkowo" ale już za przewodnika będę robił ja lub ktoś z lokalesów ;)

Edytowane przez Neno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej będę  puszką. O ile w robocie nie będę musiał zostać w sobote. Jak dla mnie wycieczka nie jest  do ogarnięcia bo puszką nie chce mi sie tam jechać .

 

Myślę, że +/- połowa nie da rady jechać lub nie będzie im się chciało z różnych powodów - także na miejscu zostanie sporo osób, będziesz miał z kim się integrować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jako że widziałem tu niejednego człowieka z miasta Św(n)iętej Wieży to zapytuję - wybiera się ktoś z tych okolic do Ernesta? W towarzystwie jechać zawsze raźniej.

 

Ps. Chyba się jeszcze nie witalem, proszę nie krzyczeć - poszukam popiołu i posype głową pedząc do powitalni ;)

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy na działce  w ostatni weekend. 

Trwa skoszona, rowerki wodne naprawione, głośniki powieszone... ;)

Troszkę się zahartowaliśmy sobotniej nocy i powinniśmy dać radę!

 

zY3GvW.jpg

 

IJ0HiG.jpg

 

wSeegE.jpg

 

Postaramy się by sobotni wyjazd wystartował ok 10, tak by w okolicach 11:00 rozpocząć zwiedzanie. 

Na sam koniec czeka na nas atrakcja: Święto Twierdzy Boyen!


 

Myślę, że tam, po zwiedzeniu obiektu,  podzielimy się na dwie grupy - Ci mocno głodni i spragnieni wrócą na teren działki, reszta zostanie na widowiskową inscenizację "Bój o Twierdzę Boyen". 

 

 

Co do samego dojazdu na działkę:

Dnia 4 lipca zamknięta będzie droga na odcinku Olecko - Świętajno stad też osoby jadące od strony Ełku proszone są o jazdę na skróty (cała droga jest asfaltowa):

- na drodze 65 Ełk-Olecko, w miejscowości Straduny, skręcamy w lewo (druga droga w lewo jesli mnie pamięć nie myli)

- potem lecimy cały czas prosto, jeśli będą jakieś skrzyżowania to skręcacie generalnie w prawo. Droga wiedzie przez Piaski, Sajzy, Połom, Sulejki.


 

Czekamy na Was od piątku, od +/- 11:30-12:00!

 

NsfxvH.jpg

 

feqTBm.jpg

 

Na koniec wielka prośba by rozbijać się w miarę szczelnie/ciasno, by nie było sytuacji, że ktoś musi spać za brama bo się nie zmieścił. Auta zostawiamy za bramą, wybaczcie - to nie dyskryminacja, to po prostu obawa o brak miejsca. Ładna pogoda (chyba) sprawiła, że wybiera się sporo osób.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.