Skocz do zawartości

Ubezpieczenie turystyczne na wyprawe


Rekomendowane odpowiedzi

Heja!

Macie jakieś doświadczenie z ubezpieczeniami na wyprawy?

 

Oczywiście, EKUZ obowiązkowo, ale czy coś do tego?

 

Znalazłem: http://www.planetamlodych.com.pl/ gdzie wydaje się to mega tanie, a ubezpieczenia są na dość wysokie kwoty.

 

Korzystał ktoś kiedyś z takiego ubezpieczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planetę miałem okazję przetestować na własnej skórze. Wypłacili mi odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu podczas uprawiania sportów ekstremalnych. Kupuję to ubezpieczenie od około 15 lat.

 

A jeśli chodzi o assistance zerknij tu http://bmwmotoklub.pl/allianz/

Filip czy gra w ping-ponga i zwichniety nadgarstek, to sport ekstremalny ;-)

 

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kocie_ruchy, dzięki za info! Czytając: https://www.ekuz.nfz.gov.pl/ wynika że EKUZ w zasadzie nic szczególnego nie oferuje, a na stronie jest napisane:

 

Zaleca się wykupienie dodatkowego, prywatnego ubezpieczenia obejmującego koszty świadczeń zdrowotnych, których w państwach członkowskich nie pokrywa powszechne ubezpieczenie zdrowotne. Dodatkowa polisa ubezpieczeniowa może również obejmować inne koszty, do których finansowania NFZ nie jest uprawniony, w tym tzw. koszty współpłacenia pacjenta, o których mowa powyżej.

 

 

Chyba zdecyduję się na tą planetę młodych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Filip czy gra w ping-ponga i zwichniety nadgarstek, to sport ekstremalny ;-)

 

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Ja porostu topiłem jednooką marzannę w wannie i obiłem sobie kolano...

Ale głupio było przyznać się przed ubezpieczycielem, stąd ta bajka o sportach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczenie kupione!

Planeta Młodych - TSD - 110zł

 

 

Też przymierzam się do zakupu tej karty, ale zaintrygował mnie twój wpis.

​TSD rozumiem, jest rozszerzoną opcją wersji TD, czyli jest to dodatkowy pakiet poszerzany o sporty wysokiego ryzyka.

Czy wziąłeś tą opcje bo zamierzasz uprawiać jakieś ekstremalne sporty, czy ze względu na fakt, że jedziesz motocyklem?

Pytam ponieważ ja planowałem kupić opcje TD (żadne sporty ekstremalne u mnie nie wchodzą w grę) i nie wiem czy u nich turystyczna jazda motocyklem = sporty motorowe? Jeżeli tak to muszę wziąć opcje TDS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się wahałem pomiędzy TD a TSD. Na infolinie dodzwonić się nie mogłem, a pani u której kupowałem ubezpieczenie nie potrafiła mi powiedzić czy TD wystarczy.

Z wyszczególnienia co to są "sporty wysokiego ryzyka" nie wynika że jazda na motocyklu i jazda na nartach kwalifikuje sie do tej grupy.

Ale, żeby mieć spokojną głowę na wyjazdach wziąłem TSD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.