Skocz do zawartości

Albania


Rekomendowane odpowiedzi

Moja relacja stamtąd:

http://allriders.pl/forum/topic/412-albaniaoff-2015-z-neno-i-gezuarami/

 

W tym samym terminie był tam Falco z paroma ziomami, przy czym oni głównie po czarnym. Powinna być relacja na forum Trampka.

 

Generalnie super kierunek, jeden z moich ulubionych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 2 months later...

Takie małe podsumowanie z mojej strony:
 
Ludzie:
Generalnie pozytywnie nastawieni, zasadniczo da się porozumieć po Angielsku. Trzeba uważać na dzieci, bo wyskakują na ulicę by przybić "piątkę". Zdarzył się nam incydent, że dostaliśmy kamieniem od bachorów.
Drogi:
Ciężko w kilku zdaniach opisać sytuację drogową w Albani. Autostradą określa się drogę rozdzieloną metalowym separatorem, gdzie nagle jest ograniczenie prędkości do 20km/h bo jest dziura w nawierzchni, gdzie można urwać koło...
Jest dużo dróg słabej jakości, gdzie po libacji poprzedniego dnia może zrobić się nie wesoło.
Albańczycy cały czas asfaltują co mogą. SH20 jest cała zrobiona, a opony na nowych nawierzchniach się kleją niesamowicie.
Szutrów jest bardzo dużo o skali trudności od 1 do 10. Dojazd do Theth (od miejsca gdzie kończy się asfalt) jest trudnym odcinkiem. Od momentu częściowego wyasfaltowania drogi, wszyscy się pchają dalej do Theth. Droga jest mocno wyślizgana i kamienista. Są liczne koleiny. Ruch dosyć duży, lokalsi wożą turystów busami i jeepami.
Generalnie na każdej drodze, bez względu czy to OFF czy ON trzeba się spodziewać za zakrętem: szuterku, kamyczków, rozjeżdżonego łajna, świń, owiec, kóz, krów, koni i żółwi ;)
Noclegi:
Mam wrażenie, że komercjalizacja regionu przebiega na HURRAAAAAAAA bez żadnego pomyślunku. Dużo się buduje, mało wykańcza - jest wiele pustych budynków pozostawionych w stanie surowym.
Cena za spanie na osobę to około 10E.
Zycie:
Ceny są mocno zróżnicowane. Miałem wrażenie, że za każdym razem próbują nasz oszukać podczas zakupów... Raz za te same zakupy płaciliśmy np. 50zł a raz 20zł ;)
W górach jest dużo źródełek z pitną wodą, gdzie można uzupełnić zapasy płynów.
Paliwo:
Stacji jest jak psów. Cena za PB95 to około 165 Lek. Jeśli chodzi o jakość benzyny to jest ona licha. Mało która stacja pozwala na płatność kartą - trzeba mieć gotówe!
Płatności:
Bankomatów jest bardzo mało jak i możliwości płatności kartą. Leki wypłaciłem w pierwszym napotkanym bankomacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.