Skocz do zawartości

Kask szczękowy.


Ertek

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad kupnem takiego kasku. Mam integralnego Sharka z blendą, pinlockiem za ok 1200zł. Powiem tak: wszystko fajnie, ale trochę głośny i zdejmowanie go przy byle okazji mnie wkurza. Jeżeli macie doświadczenia ze szczękowcami to piszcie.

SHOEI, SCHUBERT, NOLAN, CABERG, HJC, SHARK SUOMI? Może inny? Stosunek ceny do jakości. Priorytet: ciężar-głośność.

Cena od 1000 do 2500.

 

LwG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zatyczki tak. Ale dobrze jest coś słyszeć, Poza tym planuję mieć interkom, a przynajmniej system głośno-mówiący Wi-Fi do tel. i GPS'u.

 

Tu znaleziony przed chwilą artykuł o szczękowcach: http://motovoyager.net/2014/03/szczeka-opada-zestawienie-10-nowych-kaskow-szczekowych/

 

Moje typy to 1. HJC R-PHA Max

2. Schuberth C3 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też skłaniam się ku C3. Zmartwiłeś mnie tą blendą. Napisz coś więcej. Po jakim czasie się porysowała. Może nałapałeś jakiegoś piachu? Można wymienić? . Komfort jednak dla mnie jest najważniejszy (wygoda + niski hałas).

Powiedz proszę jak podnoszenie szczęki? Działa bezproblemowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa blenda 178 pln z tego co pamiętam, wymiana prosta. Pokryta fabrycznie jakimś antyparującym syfem, który w praktyce powoduje, że po pewnym czasie blenda robi się jakaś taka mleczna(to nie para, ten antyparujący syf tak matowiał). Myłem to wodą z mydłem wycierałem chusteczką higieniczną i po 3 dniach przestało matowieć, ale rysy się porobiły(podobno zamiast myć powinienem podgrzewać suszarką). C3 pro mają blendę parującą, bez tego pokrycia,wiec nie powinno być już problemu. Podnoszenie szczęki spoko, zamykanie - muszę otworzyć szybkę i docisnąć. Dla mnie super wygodny, na pewno kupiłbym go jeszcze raz.

P.S.

Coś mi po głowie chodzi, że ty z okolic Czestochowy? Jeżeli tak i wsadzisz na łeb M-kę to możemy się spotkać i się w nim przejedziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jestem z Czewy :)

Nie wiem co mi na łeb wejdzie ;)

Pojadę do Biela poprzymierzać, a kupię w intermotors (tam mam spore zniżki [Y] )

Gdzie latasz na swojej Siódemce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(tam mam spore zniżki [Y] )

Dobrze wiedzieć :D

Ups. Wygadałem się. ;)

 

Gdzie latam? No głównie tam gdzie motór zdecyduje się jechać' date=' czyli gdzie oczy poniosą.

[/quote']

 

Asfalt czy off? Masz obcykane jakieś fajne traski off w swojej okolicy?

Z chęcią bym przegonił królową po polnych drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też śmigam w nolanie N104. Co mnie skłoniło stosunek ceny do jakości. Za dwa garnki zapłaciłem jak za jednego C3 czy neoteca a różnice zainwestowałem w scalę rider Q9 (zestaw dla 2 osób). Poza tym N104 jako jedyny garnek ma homologację na jazdę z otwartą szczeną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Powiem tak. Możliwość jazdy w kasku "otwartym", jest nieoceniona. W upalne dni, moto z szybą, z deflektorem. Jest bardzo przyjemnie.

Kup to, co Ci najlepiej "siądzie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi przy 180km/h wiatr przy podniesionej szybce w kasku nic nie przeszkadza. Miota jedynie kaskiem na boki, ale w twarz nic nie leci.

Dopiero teraz, gdy po mieście muszę pare km zrobić, doceniam możliwość uchylenia szybki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym Sharku szczęka przesuwa się do tyłu przy opuszczonej szybie i blendzie.

 

Pisząc "otwartym", miałem na myśli wypiętą i przesuniętą do tyłu szczękę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym nie palił, to bym nie myslal o szczekowcu, a tu czlowiek chce dyma puscic i trza sie rozbierac, kask, rekawice...

 

Jest jakas kolosalna roznica w (nie wiem czym komforcie) miedy tanimi (500) a drogimi (2000) kaskami

 

Z testów http://sharp.direct.gov.uk/testhelmetlist?page=1&sharp-make=All&sharp-model=&sharp-type=3&sharp-rating=1&discontinued=1

wychodzi ze niekoniecznie jakosc idzie w parze z cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po niekąd masz rację i to jest bardzo dziwna sprawa mam Shoeia Multiteca i teraz kupiłem

http://intermotors.pl/product-pol-126404-kask-z-podnoszona-szczeka-ISPIDO-HYBRID-z-blenda-kolor-bialy.html

mam wrażenie że jest cichszy i ma blendę i niestety na tym się kończą plusy , Shoei pasuje jak by na moją głowę był uszyty a ten przyciasnawy taki jakiś , nie miałem Sharka na głowie ale Nolan 104 mnie powalił , jeżeli przyszło by mi kupić to właśnie jego , nawet gotowy byłbym z Shoieem się rozstać.A w tym Sharku można w czasie jazdy zapiąć szczękę czy trza się zatrzymać i zdjąć garnek z czachy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc temu kupiłem sobie Nolana 104. Myślałem również o N 91 i N 103 ale analizując wszystkie za i przeciw wybrałem stoczwórkę. Od razu uwaga: nie stać mnie na kask za ponad dwa koła. Nie i już!

Nie znaczy to, że "dla zasady" będę chwalił to co mam. O Nolanie N 104 mogę jednak powiedzieć sporo dobrego. Myślę, że jest w miarę cichy choć nie mam porównania do C3 czy Neoteca. To co trochę, ale tylko trochę mi się nie podoba to:

- "latajaca" po otwarciu szybka

- brak minimalnego uchylenia szybki

I tylko tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.