Skocz do zawartości

Cardo Scala Rider SHO-1


smarciu

Rekomendowane odpowiedzi

interkom-motocyklowy-cardo-scala-rider-s

 

Mój test Cardo Sho-1 dedykowany do Shoei Neotec, kupiony za 445zl na plantro.pl
Zaktualizowałem mu fabryczny soft, naładowałem baterię i podłączyłem do iPX. Niestety aplikacja do aktualizacji nie działa na nowym systemie Apple i musiałem to zrobić na starym 10 letnim macbooku. Po testach mam mieszane uczucia, bo najlepiej działa radio czysto i bez szumów. Rozmowa tel jest słaba, ja słyszę dobrze, ale są szumy i mikrofon zbiera słabiutko. Wszyscy rozmówcy mi zgłaszali, że mnie nie słychać, albo urywa końcówki słów, zasięg GSM pełny, telefon pół metra od zestawu. Interkomu nie testowałem, bo mam ten pojedynczy zestaw. I najgorsze na koniec, słuchanie muzyki przez BT z telefonu. Jak wyciszę muzyczkę lub jest pauza pomiędzy piosenkami wówczas strasznie szumi, co wycisza się dopiero po przełączeniu na interkom, albo radio. Ogólnie jestem coraz bliżej decyzji o zwrocie.

Przy okazji mój stary chińczyk (Easy Talkie R4 z pilotem na kierownicy) działa bez zarzutu, bez szumów, a mikrofon zbiera tak jak ten z telefonu. Jest nie do poznania, że gadam z kasku w czasie jazdy (do około 80kmh). Jedyny minus to bateria która po tylu sezonach wytrzymuje raptem 3-4h na ciągłym słuchaniu muzyki na wysokiej głośności (używam jednocześnie selektywnych stoperów, które wyciszają męczący szum wiatru). Może wymienię mu baterię i przedłużę mu tym samym funkcjonowanie...

Na plus dla Cardo jest kontakt telefoniczny Pani z Obslugi, która pomogła mi przejąć niełatwą procedurę rejestracji i aktualizacji fabrycznego oprogramowania. Ona tez zwróciła mi uwagę, że ten model jest już stary a mój iPhone X to aktualna technologia i mogą się gryźć.

Jeśli ktoś ma dobrze przetestowane urządzenie BT do kasku, to proszę o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swój właśnie odesłałem (zwrot zakupu przez internet). Może szum podczas pracy z podłączonym iPhone X był jedynie problemem tego konkretnego egzemplarza, nie wiem. Łatwo sprawdzić czy nie ma zakłóceń, wystarczy uruchomić muzyczkę, następnie wyciszyć do zera i posłuchać czy nie szumi/brumi w tle. Takie zjawisko w tych samych warunkach w moim starym BT z Alika po prostu nie występuje. A podobno jest różnica klasy i ceny w porównaniu pomiędzy Cardo Sho-1 a tanim chińskim BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.