Skocz do zawartości

Kask LEM Trail + naklejany „pinlock”


smarciu

Rekomendowane odpowiedzi

 

fa1b9f90cc61fb3d4fdaa3eeeccd496b.jpgb0ef94da6cd3b5966b068bbb2b4df4a8.jpg5cfd85e860123a4885b17895d0488294.jpgd9362f4437b92967864035cd43de1b01.jpg

 

Tani kask, dobrze wyglądający i wykonany solidnie, przyjemne wnętrze, mocno trzyma głowę, daszek bez regulacji, blenda łatwa do regulacji w rękawicy, widoczność świetna, szyba bez zakłóceń, wentylacja świetna, 7 wlotów, dwa wyloty, regulowane tylko górne i przedni pod szybą, zapięcie mikro, wyjmowane do prania wnętrze i dobrze to znosi, odblaskowe nalepki w zestawie plus miękki pokrowiec. Ogólnie bardzo dobry stosunek cena/jakość. Normy spełnia, jak każdy legalny na rynku. Pasuje do głów owalnych, podobnie jak Shoei Neotec/Multitec, zbliżona rozmiarówka.

 

Minusy: brak regulacji daszka, głośność powyżej 100kmh, brak wyciętych miejsc na głośniki zestawu interkomu, piny w szybie są niezgodne z dedykowanym oryginalnym modelem pinlock 70 (o 1cm za wąsko umieszczono nieregulowane piny w szybie i się nie mieści), brak podbródka przeciwwietrznego.

 

Kask występuje pod różnymi markami: Ozone, IXS i inne.

 

Wkleiłem mu tani „pinlock” z Alika za 20zl, robi robotę wyśmienicie, mógłby być nieco większy, łatwo się przykleja. Zobaczymy jak długo wytrzyma.

58073547737cf2b3faf6bb9b87457f69.jpg2e8dafa308cca7f74c719270d2d42ea9.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zrobić sobie upgrade w postaci szyby pinlock ready i oryginalnego pinlock70 dedykowanego do tego sprzętu. Okazało się ze oryginalna szyba marki LEM ma zbyt wąsko ustawione piny brakowało ok. 5mm z każdej strony, wiec pierwszy raz wkładając tam pinlocka nie sposób to zauważyć. W efekcie pinlock się lekko wygiął. W drugim podejściu dokupiłem oryginalna szybę do tego kasku, ale firmowaną marką Ozone MXT-01, gdzie zalecany jest wspomniany wyżej model pinlocka. Tu również się okazało, że na rozsuniętych pinach tez brakuje miejsca na pinlocka. Sprawdziliśmy na kolejnej nowej szybie Ozone i sytuacja się powtórzyła. Powodów może być kilka, błąd produkcyjny/pakowania pinlocka70, błąd w nawiercaniu otworów w szybie Ozone, nieodpowiednie piny, sam nie wiem. Podsumowując najlepiej zadziałał tani „pinlock” z Alika naklejany na zwykłą szybę bez pinów... I jak tu wierzyć renomowanym producentom? Zabawa kosztowała mnie prawie 200zl. Czyli prawie 2/3 ceny samego kasku (w wersji Ozone). Mam nadzieję, że te perypetie pomogą komuś przy okazji zastanawiania się jaki sobie kask kupić.

1050771a8f4dcd37af3f9076d36e7d5d.jpge3cc735c1d2ce926e8a79f3002780df5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.