Jump to content

masosz

Zarejestrowani
 • Posts

  86
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Motocykl
  Suzuki DL 650 AL1

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

masosz's Achievements

Jedzie na dwójce

Jedzie na dwójce (3/8)

 1. Warto jeszcze przejechać trasę poniżej. Trochę mniej znana, ale widoczki nie gorsze niż w Pivie. google maps
 2. https://www.heidenautires.com/product/k60-scout/ Na oponach zrobiłem około 20000km. Wcześniej ujeżdżałem w DLu Anakee II i Dunlop Trailmaxy. W terenie Scouty dystansują poprzedniczki. Na szutrach, lekkich kamieniach, w koleinach motocykl prowadzi się nad wyraz pewnie, przynajmniej w porównaniu do poprzednich opon. Świetnie spisuje się zwłaszcza przód, który po prostu wgryza się w podłoże i wybacza wiele błędów kierownika. Suchy asfalt... są ok. W zakrętach raczej bez niespodzianek, niewiele ustępują Anakee II. Na prostych odcinkach tak do 100 km/h też stabilnie. Powyżej 100, znowu w porównaniu do A2, pewność prowadzenia znacząco maleje. Hałas - są znacznie głośniejsze od A2, lubią sobie pobuczeć, ale niestety szczegółów już nie pamiętam.
 3. Nowe opony: przód ~4.9mm, tył ~8.2mm Po 18.5 kkm: przód ~3.5mm, tył ~4mm Wysokość bieżnika mierzona na środku opony. Dysproporcje w użyciu boków vs środek opony zauważyłem przy około 16 kkm. Hałasowanie ustało być może przez ubytek połowy bieżnika na tyle. W przyszłym sezonie założę nową oponę na tył to zweryfikuję.
 4. Po Norwegii przyszedł czas na Grecję na tych samych oponkach. Na wyjeździe nawinąłem około 5500km. Obserwacje: 1. Wróciłem na tych samych oponach. 2. Zdarzały się lekkie bezdroża (szuter, lekki kamień, droga gliniana z lekkim błotkiem), które utwierdziły mnie w przekonaniu, że opony dają radę w lekkim terenie. 3. Dosyć często przemierzałem górskie, kręte drogi z ostrym asfaltem. Miększe boki opony kleją się do drogi. Zauważyłem też niestety, że boki szybko zaczynają znikać - do tego stopnia, że robi się uskok między środkiem opony (mieszanka twarda) a bokami opony. Motocykl przestaje się pewnie prowadzić w ostrzejszych zakrętach, zaczyna spadać przy troszkę głębszych złożeniach. Wcześniej tego problemu nie zauważyłem pewnie dlatego, bo grecki asfalt potrafi być bardzo ostry i Grecja jest pełna zakrętów, stąd znacznie częściej będziemy docierać boki opon niż np w Polsce czy Norwegii. Pytanie jak wyglądałyby te opony np po tygodniu jazdy w Alpach. 4. Po Norwegii tylna opona była trochę spłaszczona. Teraz z powrotem jest okrągła :). 5. Na suchym asfalcie ciągle na plus - na prostych stabilnie, w zakrętach pewnie bez niespodzianek (póki mamy boki opon). Ostatnio nauczyłem się obsługiwać suwmiarkę , podane mm bieżnika w poprzednich postach są błędne. W najbliższych dniach wrzucę poprawione wartości. Do tej pory nawinąłem na Anakee Adventure 18.5kkm. Tył powoli się kończy, może jeszcze kilka kkm. Przodu jeszcze jest dosyć sporo, obecnie kręcę się wokół komina i docieram środek opony.
 5. To co Pany, kto się pisze na zlocik za tydzień 27-29.09, okolice Biłgoraju, Zamościa. W internetach jakieś chatki są dostępne.
 6. Może jakaś lokalizacja między Sandomierzem a Zamościem ? Albo Hel.
 7. Przednia opona nie powoduje większych drgań niż wcześniej użytkowane Anakee 2 i nie szumi (przynajmniej bardziej niż A2). Co do tyłu, nie powiedziałbym, że jest to jakieś głośne szumienie. Kiedyś jeździłem na tkc70, Adventure tył jest od nich cichszy. Szum nie jest stały, pojawia się najczęściej przy dociążeniu opony lub w lekkich złożeniach. Może jakby pobawić się ciśnieniem opony, problem udało by się zminimalizować. Na prostej, równej drodze nie słychać tego szumu. Opony zakładał mi wulkanizator, więc nic nie powiem o ewentualnej sztywności. Co do zużycia bieżnika, tył trochę się spłaszczył, widać gołym okiem i trochę już czuć w jeździe. W tych 9000km zrobionych na oponach, bardzo dużo było prostych autostradowych przelotów z max zapakowanym moto, więc jakieś uzasadnienie jest.
 8. Wróciłem z Norwegii na tych oponkach cały i bez przykrych przygód. Od momentu założenia do teraz nawinąłem na nich prawie 9000 km, z tego ~80% we dwie osoby obładowanym motocyklem. Suchy asfalt: Opony bardzo dobrze kleją się do drogi. Zero uślizgów. Zakręty pokonuje się pewnie. Przy prędkościach autostradowych/przelotowych oponki równo się prowadzą bez wibracji i wężykowania. Nowe opony (zwłaszcza tył) są mocno okrągłe, przez co motocykl z łatwością leci na bok. Na początku motocykl prowadzi się trochę z niepokojem, ale jak się do tego przyzwyczaimy to jest większa frajda w zakrętach. Mokry asfalt: Po mokrym jeździłem asekuracyjnie, bez głębszych złożeń w zakrętach. Jednak podczas całej wycieczki norweskiej, gdzie często napotykałem deszcz, nie zdarzyły się żadne uślizgi. Raz tylko przy ruszaniu z pod świateł na białej mokrej linii tylne koło troszkę zaczęło latać, ale szybko opanowałem sytuację. Mokra glina/lekkie błotko: opony żyją swoim życiem, jadą tam gdzie aktualnie największy spadek, motocykl ucieka na wszystkie strony. Szuter/lekko kamienista droga: można całkiem komfortowo przejechać po takiej drodze. Szału nima, ale z tymi oponkami da radę zaliczyć lekki offroad. Minusy: - cena - przy prędkościach powyżej 80 na nierównościach/lekko pofalowanej drodze, gdy opona jest dobijana do asfaltu, tył potrafi trochę szumieć. Nie jest to jakiś głośny, jednostajny szum, ale mimo wszystko, trochę ją słychać. Nowa opona szumi głośniej niż już częściowo zużyta (albo ja się po prostu przyzwyczaiłem). Zużycie (mm bieżnika na środku opony): nowe: przód 3mm, tył 6.5mm (błąd pomiarowy) po 9000km: przód 2mm, tył 3.8mm (błąd pomiarowy) Tył aktualnie wygląda tak:
 9. Takie sobie kupiłem https://www.amazon.de/gp/product/B07MJBDD5K/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1 . Bezproblemowa, szybka dostawa do Polski. Póki co podłączyłem do niego telefon... i sie naładował
 10. Na amazon.de pełno tego jest. https://www.amazon.de/Starthilfe-TACKLIFE-Dieselmotor-Autobatterie-Taschenlampe/dp/B07L95HCN9/ref=pd_rhf_dp_s_cr_simh_1_8?_encoding=UTF8&pd_rd_i=B07L95HCN9&pd_rd_r=87060a92-68f7-4861-9345-f71ea09055bc&pd_rd_w=V8wrN&pd_rd_wg=wFnh7&pf_rd_p=52732568-4f2f-424d-a2f5-b2efe8e3cde1&pf_rd_r=95F93Q712MH4KEJMHFBR&psc=1&refRID=95F93Q712MH4KEJMHFBR Tylko nie wiem jak z wysyłką do PL.
 11. Tak wyglądają w realu: Mam nadzieję, że godnie zastąpią wysłużone Anakee 2.
 12. Traska ze zlotu jak kogoś interesuje https://1drv.ms/u/s!AoTV6CpfsMNLg-AwE6bc6J_99VVCqA
×
×
 • Create New...

Important Information

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.