Jump to content
bosi

Android

Recommended Posts

Wiadomo że nadaje się tylko Garmin ale:

na Androidzie są fajne softy:

 

- OruxMaps: obsługuje garminowe mapy, OSM oraz da się zrobić fajny offlinowy atlasik z Google Maps (uratowało nie raz 4 litery w Rumunii)

 

- Androzic: obsługuje między innymi mapy od OziExplorer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Orux fajnie się rozwija. Brakuje mi jeszcze m.in. możliwości wyświetlenia kilku tracków na raz, jak to jest w garminie. Poza tym niezły kombajn. Dzięki integracji z portalami typu everytrail, mapmytrack itp można ustawić śledzenie, czyli ktoś wchodzi na konto i patrzy jak się punkcik porusza. Jeśli niema dostępu do netu, to np raz dziennie można zrobić upload. A wielki plik to nie będzie, bo można sobie ustawić, że punkty zapisu tracka ma zbierać np co 200m, ale nie częściej niż np 30s. - zapis trasy nie będzie więc nadźgany punktami jak z endomondo itp. Ja powoli czatuję na wodoodpornego i taniego tableta z niedużym ekranem, który na stałe zagości jako nawigacja oparta właśnie o Oruxa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja korzystam z aplikacji Glympse, która po przesłaniu linku za pomocą wiadomości sms lub mail, a nawet przez FB pozwala drugiej osobie śledzić naszą podróż (max do 4h), pokazuje punkt na mapie w którym się znajdujemy, przebytą trasę oraz aktualną prędkość.

 

Drugą apką jest Locus, jest to zbiór map o różnych konturach, na których możemy sobie wytyczać trasę za pomocą punktów. Jednocześnie możemy nanieść nawet kilka map. Jest więczej funkcji których jeszcze nie poznałem bo korzystam z Locusa od niedawna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...

Important Information

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.