Jump to content

Michelin Anakee III


Ertek
 Share

Recommended Posts

Po przelataniu na nich 1,5 tyś.km. mogę je pochwalić za asfalt. Naprawdę robią robotę, na suchym i na mokrym. Są świetne. Natomiast OFF to dramat i wjeżdżanie w nieznane ostępy może się skończyć źle. Dzisiaj to przerobiłem. Lasek, fajna droga, trochę mokro. Jadę! Niestety. Czym dalej, tym gorzej. Błoto i woda-bardzo nieciekawie. Ale jak wjechałem w mokry piach, to koniec-glaba. Dobrze że trafiłem na grzybiarkę i pomogła mi dźwignąć Afrykę. Generalnie twarde gruntówki i szutry, da się. Błoto i piach to dramat.

Podsumowując: opony na asfalt. Na mokrym też świetne. OFF tylko twarde grunty i szutry bez szaleństw.

cjfva8x7204b20hpd9jgkkr2n-moto-tyres-ana
//Hermes: dodałem prefix

Link to comment
Share on other sites

W przeciwieństwie do dwójek które były moimi ulubionymi oponami na asfalt a jednocześnie bardzo dobrze radzily sobie na szutrach i (tak sobie) na polnych drogach, trójki to opony typowo asfaltowe, nie zapewniające trakcji poza czarnym. Jezeli chcesz jechac do Albanii zainwestuj w heidi K60, które na czarnym nie są wiele gorsze za to poza nim nie ma najmniejszego porównania. Wersja ekono: Z tylu mitas E07 z przodu heidi- konfiguracja nie do zaje/b/chania,lub tak jak mam teraz u siebie- tyl E07,Dakar, przod Karoo3. TrakcjaON i OFf najlepsza, żywotność przodu znacznie lepiej niż TKC-80 (choć ustępuje jej w cięższym terenie). Są opony lepsze w off, ale bardziej kompromisowych nie znajdziesz. Na tym zestawie pojechałem i wróciłem z Pamiru (przeszlo 14tkm) a tył nadal zle nie wygląda :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Gdyby nie idiotyczne zużywanie się Anakee III dałoby się z nimi żyć.Boki przedniej opony znikają dużo szybciej niż środek co pogarsza prowadzenie,składanie się w zakręty i obniża zaufanie w czasie jazdy w deszczu.Tył natomiast schodzi prawidłowo i jest trwalszy.To mój drugi komplet i jest tak samo.W czasie tej samej podróży Anakee II zużywały się równomiernie A trójka u mnie i u Dondiego tak jak opisałem.

Coś nie tak.Następne założę nowe Pirelki albo stare dwójki

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.