Skocz do zawartości

Jak sobie BIGOSu naważyłem.


Ertek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Kristos. Mam podobną wiedzę. Spoko, umyłem garnek i tłok i podjadę do jakiegoś speca żeby pomierzyć bo i tak na oko to żyd... .

Ponoć pod Kaliszem jest spec od Bigów, Maciek-Majster z DRforum. PanCatmood robi u niego remont i chyba się skuszę. Nie chce mi się Ameryki na nowo odkrywać. Ostatni remont jaki robiłem to generalka WSKi 30 lat temu ;). Poza tym mam serwisówkę po niemiecku :facepalm:. Nie lubię tego sąsiedzkiego języka.

 

P.S.

Kristos na prezydenta!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 179
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zbieram do kupy (w jednym poście) wszystkie "najgenialniejsze" pomysły bo trochę dużo pieprzenia o niewiadomoczym.

 

Podobnie do tego, z tym że cały czarny, oprócz baku i tego co czarne być (z przyczyn obiektywnych) nie może.

 

20141105178ed0bc60cbf65a67fa3251c8d80bd9
Bak raczej prosty, typu Japonia  lata70-80, bądź przerobiona WSK. Bak- jakiś piękny kolor (fiolet, granat, bordo. Może zieleń).

Wydech- chrom.

 

Mono wahacz, grubsze lagi, porządny hamulec. Tak z grubsza.
 
Jak się trochę odkuję po budowie to zabieram się za silnik i kompletuje szpej. Kopkę zostawiam w zawieszeniu... , może coś się urodzi na DR forum.
 
Jak by ktoś miał jakiś fajny zbiornik to proszę o zdjęcie i nr. telefonu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Zawiozłem przed świętami cylinder z tłokiem do częstochowskiego fachury i niestety nie dowiedziałem się niczego dobrego. Nie kopcił bo koleś wsadził ciasne pierścienie uszczelniające. Tłok do wymiany, cylinder do szlifu. Niestety na tłoku "cętki", czyli stalowe opiłki wbite w tłok, czyli poszedł dół, góra, albo jedno i drugie. :/

Mam nadzieję że uda mi się pod koniec miesiąca oddać piec do remontu.

Edytowane przez Ertek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Zmiana planów. Rezygnuję z koncepcji monowahacza. Niestety dostępność kół szprychowych pasujących do Triumpha jest znikoma, a co za tym idzie droga.

Bardzo fajne koła i niezły przedni zawias ma Aprilla Caponord. Pójdę w tą stronę.

 

2015070232629ee4dae083356db1a651b06e9a9f
 
2015070210942f782630d552ee788c570de005b7
Edytowane przez Ertek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kupiłem dzisiaj prawie kompletny silnik. Głowica bardzo ładna! Może z dwóch się coś wybierze. Niedługo zawożę graty pod Kalisz do Macieja Baszczyńskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnego teminu. Wszystko zależy od czasu i atłasu. Na wiosnę 2016 chce mieć wyremontowany piec i pozbierane graty. Myślę że sezon 2017 jest realny do oblatania maszyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Silnik (a raczej silniki) zawiezione do Maćka Majstra. Będzie dobrze. Skrzynia bardzo ładna, głowice w dobrym stanie, jedynie wałek rozrządu do regeneracji (chyba zdecyduje  się na Hesslerowski). Okazało się że wał mam po regeneracji i muszę poszukać jakiejś używki. Prawdopodobnie obejdzie się bez szlifu i nowego tłoka. :) Jedynie trzeba zrobić honowanie tuleji. Największym wydatkiem będą nowe dźwigienki zaworowe (200zł. szt.) i regenerowany wałek Hesslserowski (ok. 600zł.) Jestem zadowolony diagnozą. Spodziewałem się gorszych wieści. Kupiłem też tylne koło z wahaczem z Caponarda i zaczynam pierwsze przymiarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Wałek poszedł do Hesslera, niestety ciągle szukam ładnego wału. Mam piękny do 750-tki, z chęcią się wymienię. 

 

Pierwsza przymiarka:

 

20150901440c1e637801050ec0d87dbf8e41d26f

 

(Silnik to atrapa-skorupa do przymiarek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.